BASKET, PLANTAK: VLLAZNIA ENDE NË LOJË PËR MBIJETESËN

Vllaznia në basketboll për meshkuj nuk i ka humbur ende shpresat për të qëndruar në Kategorinë e Parë. Kuqeblutë në javën e parafundit do...

GJERMANIA KAMPIONE E BOTËS

MJAFTON NJË GOL I GOETZE NË TË 113’ PËRBALLË ARGJENTINËS .

KAMPION BOTE PËR FEDERATËN IBF NË BOKS! FLORIAN MARKU FITON TITULLIN E PARË NË...

Boksieri shqiptar Florian Marku ka hyrë në histori pasi ka fituar për herë të parë titullin kampion bote në IBF . Marku siç e premtoi...

“GEA SPORT” MERR DREJTIMIN E VLLAZNISË

NDRYSHOHET NË KOHË REKORD RENDI I DITËS, SURPRIZË DHE PËR KËSHILLTARËT .

SHKODËR, EKIPI I JUVENTUS PËRZGJEDH HOTEL GOLDEN

Skuadra e famshme e Juventusit në futboll për femra ka mbërritur në qytetin e Shkodrës teksa do të kenë ndeshjen e turit të katërt...

“PLAS” TEK VLLAZNIA, PËRPLASJE HAKAJ-MEMELLI

Vetëm 8 ditë përpara se të nisë kampionati kombëtar i futbollit në radhët e Vllaznisë situata nuk është aspak e qetë. Një përplasje e...

SHKODËR, ZHVILLOHET MES KOPSHTEVE GARA ME BIÇIKLETA

Qendra kulturore e fëmijëve në bashkëpunim me bashkinë Shkodër dhe kopshtet e qytetit kanë organizuar në stadiumin "Loro Boriçi" garën me biçikleta mes fëmijëve...

KUQEZINJTË E NISIN ME SULM NDESHJEN ME ANDOREN ,BALAJ SHENON PER SHQIPËRINË

Shqipëria ka kaluar në avantazh shumë shpejt në Elbasan Arena pasi Bekim balaj ka ndëshkuar Andorën në minutën e gjashtë. Ka nisur ndeshja e parafundit...

NUK DORËZOHET PLATINI: FUTBOLLI I SOTËM NUK MË PËLQEN, DO RIKTHEHEM

Michel Platini shpërthen kundër futbollit modern dhe ish-presidenti i UEFA-s deklaron hapur se futbolli i ditëve të sotme nuk i pëlqen. Në një intervistë të...

KA PERFUNDUAR PA GOLA PJESA E PARE E NDESHJES VLLAZNIA-SKENDERBEU

Ka perfunduar pa gola pjesa e pare e ndeshjes Vllaznia-Skenderbeu.Pjesa e pare e takimit i cili po luhet ne stadiumin "Loro Boriçi" te Shkodres...

BOTA