VOLEJ MESHKUJ, MBYLLET KAMPIONATI PËR VLLAZNINË

Pas ekipeve të basketbollit dhe volejbollit të femrave, edhe ai i volejbollit të meshkujve të Vllaznisë e ka mbyllur kampionatin e tij, duke u...

VLLAZNIA U-21 VETËM BARAZIM NDAJ BYLISIT

Vllaznia U-21 ka shpërdoruar një mundësi shumë të artë për të mposhtur Bylisin dhe për t’i shkaktuar atyre humbjen e parë në kampionat. Kuqeblutë...

BARAZIMI PA GOLA ME EGNATIAN ELIMINON VLLAZNINË

Vllaznia është eliminuar nga “Final Four”. Shkodranët nuk shkuan më shumë se sa barazimi pa gola ndaj Egnatias në gjysmëfinale, duke mos kaluar dot...

DY FITORE PER EKIPET E VOLEJBOLLIT

Dy ekipet e Vllaznise ne volejboll, per meshkuj dhe per femra, e kane mbyllur me fitore fazen e dyte te kampionatit kombetar. Keshtu, ne...

“STAR SPORT”, NË FOKUS FUTBOLLI DHE VOLEJ FEMRA

Fitorja e Vllaznisë ndaj Teutës ishte në fokusin e emisionit “Star Sport”, që transmetohet çdo të hënë në ekranin e Star Plus. Komentet për...

VLLAZNIA U-19 ZHGËNJEN NDAJ PARTIZANIT

Vllaznia U-19 ka pësuar një tjetër rezultat zhgënjyes. Kuqeblutë janë mposhtur me përmbysje 4-3 nga Partizani, brenda në “Reshit Rusi”. Tre golat për ekipin...

E KONFIRMON ARMAND DUKA, SHQIPËRIA BASHKOHET ME SERBINË PËR ORGANIZIMIN E EURO 2027 PËR...

Shqipëria dhe Serbia kanë dorëzuar në UEFA kërkesën e përbashkët për të organizuar finalet e Euro 2027 për U-21. Një lajm të tillë e...

SYLVINHO E DËSHIRON NË KOMBËTARE, LIVERPOOL KËRKON BRAJAN GRUDËN

Brajan Gruda, anësori i sulmit të Mainz është dëshira e madhe e Sylvinhos për ta bindur të veshë fanellën e kombëtares shqiptare të futbollit....

VLLAZNIA U-21 FITON NDAJ PARTIZANIT

Vllaznia U-21 ka marrë një tjetër fitore në kampionat, këtë herë ndaj Partizanit me rezultatin 3-2, në ndeshjen e luajtur në fushën sportive “Reshit...

PËR HERË TË PARË, SHQIPËRIA NË FINALET E BOTËRORIT TË SKIVE!

Për herë të parë Shqipëria do përfaqësohet në finalen e kampionatit botëror të skive në disiplinën e Giant Slalom. Kjo falë Lara Colturit, e...

BOTA