26 C
Shkoder, AL

KAMERA MË E SHTRENJTË NË BOTË

https://www.youtube.com/watch?time_continue=33&v=2BsP2vMe5pg Realizon fotografi me rezolucion 400 megapiksel, imazhet arrijnë deri në 2.4 gigabajt dhe kushton aq shumë sa që mund të blini një banesë për...

RREZET E TELEFONAVE SHKAKTOJNË KANCER

Rrezatimi i telefonit celular mund të paraqesë rrezik për kancer të caktuar për disa për disa individë. Kështu thotë një ide e re nga zbulimet paraprake të dy studimeve të reja të mëdha nga Instituti Kombëtar Shëndetësor në Britani.

“RADIOJA SPIUNE” QË MUND TA DËGJOJË KUSHDO

Për dekada, njerëzit në të gjithë globin kanë pasur mundësinë të dëgjojnë një transmetim misterioz spinuazhi nga e gjithë bota thjesht me një radio. Gordon Corera, korrespondent i BBC-së për sigurinë ka investiguar botën e çuditshme të numrave të këtij stacioni radiofonik.

NJË PROGRAM PËR TË KUFIZUAR PËRDORIMIN E TELEFONAVE NGA FËMIJËT?

Apple i është kërkuar ndërtimin dhe hedhjen në treg të një programi, apo formë tjetër zgjidhjeje që do të kufizojë përdorimin e telefonave të saj nga ana e fëmijëve.Thirrje të tilla janë të shpeshta, por e veçanta e kësaj të fundit është se bëhet nga dy grupe investitorësh që zotërojnë 2 miliardë dollarë aksione të gjigantit amerikan të teknologjisë.

APPLE BËN GATI VERSIONIN E RI TË IPHONE SE?

Janë dëgjuar shumë thashetheme për një kohë të gjatë tashmë rreth gjeneratës së dytë të iPhone SE. Gjenerata e parë e iPhone SE filloi në mars të 2016. Apple duket se po bëhet gati për të nisur një version të ri të modelit të ri dhe të lirë të iPhone. iPhone i përditësuar me gjasë do të nisë në gjysmën e parë të vitit 2018, telefoni do të marrë një numër përmirësimesh mbi pajisjen aktuale.

SAMSUNG BËHET GATI PËR LUFTË

IPhohe dhe Samsung janë në një “luftë” të vërtetë konkurrence.

Ja cilat janë kostot e prodhimit të iPhone X dhe iPhone 8

Në këtë artikull do t'ju sjellim disa informacione që lidhen me kostron e prodhimit të iPhone X dhe iPhone 8. Apple ka hedhur në treg këto 2 produkte të cilat janë versionet e fundit të iPhone dhe siç e dimë, versioni X vjen në treg me një kosto më të lartë. Portali TechInsight ka publikuar koston e prodhimit për këto dy produkte dhe për të qetësuar zërat të cilët thonë se kosto e prodhimit nuk është ndryshe nga versionet e mëparshme të iPhone por është vetë kompania që kërkon të fitojë më shumë.

RISIA E FUNDIT E INSAGRAMIT

Së fundmi Instagram ka filluar testimin me ndjekjen hashtageve në rrjetin social.

iPhone X shfaqet në videot e para [Video]

http://www.youtube.com/watch?v=WYYvHb03Eog

Apple prezanton iPhone X, smartphone-in e së ardhmes

Më në fund është prezantuar iPhone X. Do të jetë krejtësisht prej xhami, në pjesën prapa dhe përpara, me përjashtim të këndeve që do të jenë metalike.

Na ndiqni

55,408FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA