FACEBOOK SHTON NJË OPSION VETËM PËR LAJME, DO T’I PAGUAJË PUBLIKUESIT

Nga Facebook, ka një mesazh për industrinë skeptike të lajmeve: Ne jemi këtu për t’ju ndihmuar. Rrjeti social ka prezantuar para publikut mundësinë Facebook...

NOBELI NË KIMI, SHKON PËR SHPIKËSIT E BATERISË ME LITIUM

Nobeli për kiminë i ka shkuar këtë vit tre shkencëtarëve John Goodenough, M.Stanley Wittingham dhe Akira Yoshino, shpikës të baterive me litium. Të tre...

INSTAGRAM MERR VENDIMIN E PAPRITUR: HEQ OPSIONIN QË TË GJITHË E PËRDORNIN SHUMË

Instagram është një nga rrjetet sociale më të përdorur në botë dhe së fundmi ka bërë disa ndryshime për përdoruesit e tij. Teksa ka shtuar...

TESTOHET ME SUKSES ’PASTRUESI’ LUNDRUES I OQEANEVE

Një mjet i madh lundrues, i projektuar nga shkencëtarët holandezë për të pastruar një ishull me mbeturina në Oqeanin Paqësor, me përmasa tre herë...

DHOMA E ARTË ME UJIN MË TË PASTËR NË BOTË

Super Kamiokande, diktuesi i neutrinos, është një eksperiment që po kryhet në Japoni brenda një ndërtese të lartë sa 15 kate, të ndërtuar nën...

APPLE PREZANTON IPHONE 11, JA SA DO KUSHTOJNË SMARTPHONET E RINJ

Gjiganti amerikan i teknologjisë, “Apple” prezantoi smartfonin e tij të ri, “iPhone 11”, i pajisur me një kamera të dyfishtë (larzh dhe ultra larzh)...

SHQIPËRIA NË FINALEN E GARËS NDËRKOMBËTARE TË TEKNOLOGJISË NË SILICON VALLEY

Tre vajza nga Shqipëria përfaqësojnë vendit në konkursin “Technovation Challenge”, që zhvillohet në atë njihet si shtëpia e shumë kompanive që operojnë në fushën...

ORA E MENÇUR, TË PËRDORËSH KRAHUN SI ”TOUCH SCREEN”

Kush nuk ka ëndërruar për një të ardhme ku ju mund të kontrolloni emailin, të porositni pica apo të telefoni prindërit nga dora juaj? Në...

IPHONE JU PËRGJON KUR FLINI

Një investigim në telefonat iPhone zbuloi se më shumë se 5400 aplikacione dërgojnë të dhëna të përgjuara nga paisjet tuaja tek palë të treta,...

GOOGLE 600 MILIONË EURO PËR QENDRËN E RE TË TË DHËNAVE

Kompania teknologjike amerikane Google do të investojë rreth 600 milionë euro për të ndërtuar një qendër të re të të dhënave në Finlandë, njoftuan...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA