ZBULOHET MESAZHI I MASR PËR PEDAGOGËT E UNIVERSITETEVE PUBLIKE: MOS PENALIZONI STUDENTËT ME REZULTATE...

Ministria e Arsimit Sportit dhe Rinisë iu kërkon pedagogëve të mos penalizojnë studentët me rezultate shumë më të ulëta se në provimet e mëparshme...

EKSPERTI I ISHP: JANË ME DHJETËRA MJEKË E INFERMIERË TË INFEKTUAR NË QSUT, JA...

Eksperti i Shëndetit Pubik, Erion Dasho, bën kritika të forta për mënyrën si është menaxhuar situata e koronavirusit në QSUT, ku ka pas shumë...

VIDEO/ PUNONJËSIT E DPSHTRR VULLNETARISHT MBLEDHIN 3.5 MILIONË LEKË TË REJA, BËJNË ME SHTËPI...

Një familje prej 6 anëtarësh është bërë me banesë të re falë kontributit vullnetar të punonjësve të Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimit të Transportir...

HISTORIA E MJEKUT TË INFEKTUAR ME COVID-19: KISHA 4 MUAJ QË NË SHTËPI KTHEHESHA...

Mjeku Shefki Meta i cili prej 28 qershorit ka rezultuar pozitiv me koronavirus ka treguar se si ai punoi gjatë pandemisë me frikën se...

BURRAT KRYEFAMILJARË SHPENZOJNË NË BARE DHE RESTORANTE, GRATË INVESTOJNË TE SHTËPIA

Familjet që drejtohen nga burrat, kanë tendencë t’i përdorin të ardhurat për argëtime, restorante dhe udhëtime, ndërsa familjet që “qeverisën” nga gratë e çojnë...

SHEFJA E INFEKTIVIT: COVID, SËMUNDJA MË E TMERRSHME QË KAM PARË! SHUMË HERË KAM...

Pas 3 muajsh në vijën e parë të betejës me koronavirusin, shefja e Shërbimit Infektiv, Najada Çomo, ka vendosur të flasë, duke treguar ç’ndodh...

EKSPERTI I ISHP: REKOMANDIM URGJENT, KËTA PERSONA DUHET TË EVITOJNË ME ÇDO KUSHT TRANSPORTIN...

Eksperti i Shëndetit Pubik, Erion Dasho, bën një rekomandi urgjent me nisjen e transportit pubik pas katër muajsh të mbyllur, për shkak të koronavirusit, Dasho...

ZBARDHET MBLEDHJA E KËSHILLIT TË EMËRIMEVE NË DREJTËSI/ PËRMBYLLET PROCESI PËR 2 VAKANCAT E...

TIRANË Është zbardhur mbledhja e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. KED sqaron se është ngritur grup pune për rekomandimet e Komisionit të Venecias. “Ngrihet grup pune për...

RRITEN ME 30% KAPACITETET E REANIMACIONIT NË SHKODËR, MANASTIRLIU: FUQIZOJMË SPITALET RAJONALE

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastriliu, ka inspektuar ditën e sotme Spitalin Rajonal të Shkodrës. Manastirliu u shpreh se do të vijojë fuqizimi i terapive intensive...

ZGJEDHJET NË UNIVERSITETE MË 30 KORRIK, SHAHINI NXJERR URDHRIN: IAL TË UDHËHIQEN NGA AKADEMIKË...

Ministrja e Arsimit Besa Shahinit shpall datën e zgjedhjeve në Universitete më 30 korrik 2020. Në një postim në “Facebook”, Shahini informon për një...

BOTA