KUPA E SHQIPËRISË, VLLAZNIA HUMBET NDAJ KUKËSIT

NË TAKIMIN E PARË KUQEBLUTË DËSHTOJNË 0-2 NË “LORO BORIÇI”. Vllaznia ka humbur në ndeshjen e parë të turit çerekfinal të Kupës së Shqipërisë ndaj Kukësit me rezultatin 0-2. Ndryshe nga çfarë është thënë dhe menduar, Vllaznia ishte shumë e pafuqishme për të reaguar në fushën e lojës.

BUNDESLIGË, BAYERN GABON SËRISH

SCHALKE ARRIN TË MARRË NJË BARAZIM NË “ALLIANZ ARENA”. Pas Volfsburgut është Shalke që ka arritur të marrë pikë në ndeshjen ndaj Bajernit të Mynihut në Bundesligë. Bavarezët u frenuan në shtëpi me rezultatin 1-1, në një ndeshje ku luajtën për më shumë se 70 minuta me një lojtar më pak, pasi Boateng u largua me karton të kuq në minutën e 18.

KUPA E ITALISË, FIORENTINA ELIMINON ROMËN

MARIO GOMEZ BËN DIFERENCËN, SHËNON DY GOLA. Më në fund Mario Gomez ka bërë diferencën me Fiorentinën, duke e çuar atë në gjysmëfinale të kupës. 

VLLAZNIA DHE E ARDHMJA NË FOKUSIN E “STAR SPORT”

TË FTUARIT: EKIPI GABON NË MBROJTJE, DYSHIME PËR GJYKIMIN.

VLLAZNIA E BINDUR PËR SUKSES NDAJ KUKËSIT

RAINERI: DO LUAJMË NDAJ FANTAZMAVE, NE HYJMË PËR FITORE.

ISH LOJTARI I VLLAZNISË TRUKON NDESHJE SËRISH

LIRIDON LECIT I BËHET TJETËR KAMERA E FSHEHTË NË SUEDI.

VLLAZNIA MBYLL MERKATON ME LIKËN E BARDULLËN

KUQEBLUTË AFROJNË HALLUNAJ PËR PORTIERIN E DYTË TË EKIPIT. Skuadra e Vllaznisë e ka mbyllur merkaton e dimrit me vetëm dy lëvizje të reja.

SERIA A, JUVENTUS NDALET ME BARAZIM

ROMA E INTER GABOJNË, MILAN RIGJEN FITOREN.

VLLAZNIA REAGON NDAJ GJYKIMIT NË DURRËS

KLUBI I KËRKON FEDERATËS TË BËJË HETIME PËR NDIKIM NË REZULTAT. Klubi i futbollit Vllaznia ka reaguar në lidhje me gjykimin e ndeshjes me Teutën.

SUPERLIGA, KUKËSI VIJON KRYESIMIN

SKËNDERBEU NDALET NË BARAZIM ME LAÇIN E CUNGUT. Ekipi i Kukësit vijon të ruajë kryesimin pas javës së 20-të të kategorisë superiore. Veriorët arritën të fitonin pa shumë vështirësi ndaj Elbasanit duke shkuar në kuotën e 44 pikëve.

BOTA