FUTSALLË, VLLAZNIA SYNON FITOREN NDAJ FLAMURTARIT

TAKIMI ZHVILLOHET DITËN E ENJTE NË ORËN 17:00 NË “QAZIM DERVISHI” . Ekipi i Vllaznisë në minifutboll do të zhvillojë diten e enjte ndeshjen e prapambetur ndaj Flamurtarit ekipi kampion në fuqi. Kjo ndeshje pritet të ketë një interesim shumë të madh për vetë rëndësinë që ka. Kapiteni i skuadrës, Zamir Lumani sqaron dhe më shumë objektivin për këtë përballje.

VLLAZNIA DO TË VAZHDOJË TË PËRDORËT POLITKISHT

ÇOBA: SKUADRA ËSHTË MIRËMENAXHUAR NGA BASHKIA E SHKODRËS. Vllaznia e Shkodrës në katër vitet e fundit e mbajtur nën administrimin e Bashkisë së Shkodrës, jo vetem që është përdorur politikisht, madje u dha në përdorim dhe për fushata elektorale, por siç duket do të vazhdojë të përdoret dhe në mandatin e ardhshëm.

VLLAZNIA PLOTËSON STAFIN TEKNIK

ILIR DIBRA ZGJIDHET NDIHMËS TRAJNER, VILDAN TUFI PËRGATITËSI ATLETIK. Drejtuesit e Vllaznisë kanë miruatur ditën e martë dhe emrat e rinj të cilët kanë plotësuar stafin teknik të skuadrës shkodrane.

SUKSESI DHE NDRYSHIMET E VLLAZNISË NË “STAR SPORT”

AMULI SQARON LËVIZJET E BORDIT, NIKA ME PRETENDIME PËR PANKINEN. Star Sport këtë të hënë i ka kushtuar një një hapësirë të konsiderueshme zhvillimeve tek Vllaznia, ku i ftuar ka qenë kryetari i bordit Xhevdet Amuli i cili ka folur për lëvizjet e fundit tek stafit teknik.

FUTSALLË, VLLAZNIA SFIDON KRYESUESIT

KUQEBLUTË FITOJNË 4-2 NDAJ ALI DEMIT, DY SUKSESE RADHAZI NË SHTËPI. Ekipi i Vllaznisë në minifutboll ka arritur fitoren e dytë radhazi brënda në shtëpi, këtë herë ndaj vendit të tretë, ekipit të Ali Demit.

AKADEMIA, VLLAZNIA SUKSESSHËM ME TË DY MOSHAT

EKIPI U-19 MBAN VENDIN E PARË, U-17 NGJITET NË VENDIN E TRETË. Dy moshat e akademisë së Vllaznisë kanë arritur fitore të rëndësishme duke forcuar kështu pozitat në klasifikimin e përgjithshëm. Ekipi U-19 ka fituar sërish me vështirësi këtë herë ndaj Dinamos me rezultatin minimal 1-0. Pavarësisht se shënoi vetëm një gol, skuadrës i mjaftoi për të vazhduar kryesimin në vendin e parë në kuotën e 53 pikëve.

VOLEJBOLL, VLLAZNIA HUMBET NË SETIN FINAL

KUQEBLUTË BËJNË HAP FLAS NDAJ NJË RIVALI PËR ZONËN PLAY-OFF. Ekipi i Vllaznisë në volejboll për meshkuj ka gabuar në përballjen ndaj Farka Voley, një kundërshtar i drejtpërdrejtë për zonën play off.

BASKETBOLL, VLLAZNIA KALON ME VËSHTRËSI APOLONINË

GJEÇAJ LUAN ME TË RINJTË, TITULLARËT TË GJITHË TË DËMTUAR. Ekipi i Vllaznisë në basketboll për meshkuj ka arritur një fitore shumë të vuajtur ndaj Apolonisë me rezultatin 77-68.

VLLAZNIA-PARTIZANI, ZMIJANI KËRKON FITOREN E PARË

TRAJNERI: NDIHMËSIN E ZGJEDHI VETËM UNË DUKE E PROPOZUAR EMRIN TEK BORDI. Vllaznia është duke realizuar përgatitjet e fundit për ndeshjen ndaj Partizanit.

KUPA “BUSHATI-SHPUZA” DREJT FAZËS GJYSËMFINALE

ZMIJANI: AKTIVITETI KA NXJERRË NË PAH VLERAT E SKUADRAVA PJESMARRËSE. Nga java në javë është duke zhvilluar kupa në nderim të Artan Bushatit dhe Zamir Shpuzës, kupë kjo e organizuar nga Zyra Rajonale e Federatës Shqiptatre të Futbollit.

BOTA