KUPA E ITALISË, JUVENTUSI KALON NË ÇEREKFINALE

FITOJNË ME TË RINJTË 6-1 NDAJ VERONËS. Juventusi fitoi me rezultat tenistik 6-1 ndaj Veronës në ndeshjen e vlefshme për Kupën e Italisë. 

KUPA E MBRETIT, TORRES ELIMINON REALIN

BARCELONA KALON NË ÇEREKFINALE DHE GJEN ATLETICO-N. Fernando Torres rikthehet në Spanjë, tek ekipi që e bëri atë të famshëm, Atletico Madrid, por rikthehet gjithashtu edhe te goli pas një periudhe shterpësie tepër të gjatë, madje e bën këtë ndaj rivalëve të Real Madridit, duke u shënuar plot dy herë. 

BASKETBOLL, VLLAZNIA KËRKON FITIMIN E SUPERKUPËS

KUQEBLUTË DO TË LUAJNË NDAJ KAMZA BASKET NË TIRANË. Muaji janar do të përcaktojë dhe fituesin e Superkupës së Shqipërisë në Basketboll për meshkuj.

BORDI VËZHGON FAZËN PËRGATITORE TË VLLAZNISË

AMULI: DUHET TË FOKUSOHEMI TEK TË RINJTË E AKADEMISË.Që kur Vllaznia prishi kontratën me kompaninë “Gea Sport” dhe u vendos të menaxhohet nga një bord i përbërë nga Këshilltarë të Bashkisë, ka patur një tjetër menaxhim dhe seriozitet.

KUPA E MBRETIT, REALI KËRKON HAKMARRJE NDAJ ATLETICO

BARCELONA E KUALIFIKUAR PËR STATISTIKA NDAJ ELCHE.Kupa e Mbretit në Spanjë do të dhurojë spektakël sonte në mbrëmje. Real Madrid do të kërkojë një hakmarrje ndaj Atletico Madrid.

LIGA BALLKANIKE, VLLAZNIA HUMBET SËRISH

KUQEBLUTË JANË MUNDUR NGA MORNAR ME REZULTATIN 79-48.Ekipi i Vllaznisë në Basketboll për meshkuj ka pësuar një tjetër humbje në Ligen Ballkanike. Kuqeblutë janë mundur 79-48 nga ekipi i Mornar duke treguar kështu nivelin në të cilën është katandisur ekipi shkodranë.

VLLAZNIA NUK DO BËJË PËRFORCIME

RAINERI: NUK MË BIND ASNJË LOJTAR, KEMI TË RINJTË E AKADEMISË. Atmosfera në kampin shkodranë duket e qetë, ndonse deri tani nuk ka asnjë përforcim në ekip.

KUPA E ITALISË, MILANI KALON NË ÇEREKFINALE

FITOJNË 2-1 NDAJ SASSUOLO-S, IBRAHIMOVIÇ SHËNON GOL ME GJOKS. Kupa e Italisë ka sjellë të tjera emocione duke vënë sërish përballë ekipin e Milanit dhe të Sassuolos. Kuqezinjtë kanë realizuar një hakmarrje për humbjen e një jave më parë në kampionat, duke e eliminuar nga Kupa e Italisë. 

ARRIHET AKORDI, KRUJA SHITET PËR 70 MIJË DOLLARË

EL HAJER PAGUAN NË DORË 50 MIJË, 20 MIJË NË QERSHOR .Vllaznia ka arritur akordin financiare me skuadrën  Arabe, El Hajer për shitjen e Arsid Krujës.

“TOPI I ARTË”, RONALDO SHPALLET FITUES

GJERMANI JOAKIM LOW U SHPALL TRAJNERI MË I MIRË .Cristiano Ronaldo është fituesi i “Topit të Artë” 2014. Portugezi bën dopietë radhazi dhe tripletë në karrierë. Sulmuesi i Realit të Madridit zhvilloi një edicion fantastik me Realin e Madridit duke fituar 4 trofe, Ligën e Kampionëve, Kupën e Mbretit, Super Kupën e Evropës dhe Kupën e Botës për klube.

BOTA