KRYQYTETI SHQIPTAR TRONDITET NGA SHPËRTHIMET ME TRITOL

DY SHPËRTHIME DHE NJË TENTATIVË REGJISTROHEN BRËNDA PAK MINUTASH, FATMIRËSISHT PA VIKTIMA. Dy shpërthime me lëndë eksplozive dhe një tentativë për atentat sërish me tritol i cili u çaktivizua nga policia, ndodhën në kryeqytet

TRANSPORTONIN MALLRA KONTRABANË, DY NË PRANGA

TRANSPORTONIN MALLRA KONTRABANË, DY NË PRANGA.Blute e Shkodres kane arrestuar dy shtetas, nen akuzen e transportimit te mallrave kontrabanda.

SHKODËR, VETËVRITET PUNONJËSI I POLICISË

NGJARJA KA NDODHUR NË ORËT E PARA TË MËNGJESIT NË LAGJEN “SALO HALILI”. Një punonjës policie ka vrarë veten në shtëpinë e tij në Shkodër.

ATENTAT NDAJ KRYETARIT TË KOMUNËS SHALË, FATMIRËSISHT PA VIKTIMA

NGJARJA ËSHTË REGJISTRUAR RRETH ORËS 02:40 TË SË DIELËS PRANË BANESËS SË TIJ. Një atentat me shpërthim me lëndë eksplozive në makinën e kryetarit të komunës Shalë në rrethin e Shkodrës,

NUK KISHIN LEJE DREJTIMI DY PERSONA ARRESTOHEN

NUK KISHIN LEJE DREJTIMI DY PERSONA ARRESTOHEN.

OPERACIONI “MILOTI” NË ITALI, DHJETË SHQIPTARË NË PRANGA

ATO AKUZOHEN PËR VJEDHJE, SHPËRNDARJE LËNDËSH NARKOTIKE DHE SHFRYTËZIM PROSTITUCIONI. Dhjetë shqiptarë janë vënë në pranga nga policia italiane pas një operacioni blic me kodin “Miloti”.

9 JANARI, NJË TJETËR I ARRESTUAR PËR TRAGJINË E VITIT 2004

ILIRJAN RROKAJ, OFICERI I POLICISË RRUGORE NË VLORË ËSHTË ARRESTUAR PËR SHPËRDORIM DETYRE. Ilirjan Rrokaj, oficeri i policisë rrugore në Vlorë, që u përfol si njëri nga të afërmit e organizatorëve të tragjedisë së 9 janarit 2004 dhe që u shkarkua disa ditë më pas nga Barjam Ibraj, është arrestuar për shpërdorim detyre.

ARRESTOHET KRYEBASHKIAKU I VLORËS SHPËTIM GJIKA

AKUZOHET PER SHPËRDORIM DETYRE DHE SE PENGOOI HETIMIN E PROKURORISË.

LIROHET NGA BURGU, ISH DREJTORI I ALUIZNIT BESNIK KASTRATI

GJYKATA E SHKODRËS, VENDOS “DETYRIM PARAQITJE” PAS 4 MUAJVE BURG. Gjykata e Shkodres ka liruar nga burgimi ish drejtorin e Aluiznit ne Shkoder Besnik Kastrati. Vendimi eshte marre gjate dites se enjte ne gjykaten e Shkodres, ku trupa gjykuese ka vendosur ndryshimin e vendimit ne Detyrim paraqitje, per ish zyrtarin e larte te legalizimeve ne Shkoder.

PASIGURI, PASIGURI, PASIGURI TOGFJALËSHI MË I PËRHAPUR NË SHKODËR

GRABITJET RIKTHEJNË FRIKËN TEK QYTETARËT, ASKUSH NUK ARRESTOHET, 3 RASTE BRËNDA PAK DITËVE. Ne fakt nje gje te tille po e perserisin shkodranet prej disa javesh.

BOTA