12 C
Shkoder, AL

20 SHTATOR AFATI I FUNDIT I REGJISTRIMEVE UNIVERSITETI I SHKODRËS

ASNJË UDHËZIM PËR TRANSFERIMET NGA PRIVATI.

AFTËSIM PROFESIONAL PËR GRATË

YVCA DHE FSHATI SOS, TRAJNIME PROFESIONALE PËR PUNËSIMIN E GRAVE.

KARBURANTET, TË PASIGURUARA

NË RASTE AKSIDENTESH, QYTETARËT NUK DËMSHPËRBLEHEN.
Nje pjese e mire e pikave te karburantit ne Shkoder e shkelin ligjin, jo vetem per distancen nga qendrat e banuara, nga mungesa e elementeve te sigurise, por edhe per faktin se nuk jane te siguruara prane kompanive te sigurimit.

VELIPOJA PRET …VJESHTËN

MBESIN VEÇ PUSHUESIT KOSOVARË: TË KËNAQUR ME GJITHÇKA
Keshtu ishte deti te henen e 1 shtatorit, dite qe perkon me fundin e veres, e qe u duk si nje dite vjeshte, me  ere, shi e dallge.

80% E BUKËS TREGTOHET ME LETËR

ERKOÇAJ: 7 RASTE TË GJOBITJEVE PËR MUNGESË TË HIGJENËS DHE TREGTIM ME QESE
Gjate muajit gusht AKU ka ushtruar kontrolle intensive ne subjektet qe prodhojne e tregtojne produkte brumi ne lidhje me kushtet higjeno sanitare, dokumentacionin dhe tregtimin e ketyre produkteve me ambalazh letre.

44 FAMILJEVE SHKODRANE U MUNGOJNË TË AFËRMIT

TË ZHDUKUR QË NGA 1991: 3 FËMIJË TË MITUR, 5 GRA DHE 37 MESHKUJ
Jane te pakten 44 familje shkodrane qe kete 30 gusht, ne Diten Nderkombetare te Personave te Zhdukur, e kane zemren cope prej mungeses se nenes, motres, vajzes, djalit, burrit, babait.

KËSHILLI BASHKIAK, MINIMUM I PJESËMARRJES

PROJEKT PËR 70-VJETORIN E ÇLIRIMIT, MIRATOHET NDIHMA EKONOMIKE.
Mbledhja e rradhes e Keshillit te Bashkise ashtu si edhe mbledhjen e kaluar filloi 30 minuta me vonese dhe keshilli i miratoi pikat e rendit te dites me minimumin e kuorumit te nevojshem. Nderkohe u vu ne dukje edhe mungesa e drejtuesve te Bashkise.

MËSUESIT E DHJAMOSUR TË FISKULTURËS

MINISTRIA, ANGAZHIM PËR EDUKIMIN FIZIK 3 ORË NË JAVË.
Sporti dhe oret mesimore te edukimit fizik do jene ne qender te vemendjes se ministrise se arsimit dhe te gjithe instancave te tjera vartese.

TROTUARET, NJË “SUPERMARKET” NË NATYRË

AKSIONI I POLICISË BASHKIAKE, HUMB SHKËLQIMIT, ASKUSH NUK LËVIZ NGA VENDI
Keto jane pamje qe nuk trembin askend, jane thjesht nje realitet I perditshem I cdo shkodrane qe pershkon rruget e qytetit.

SHKOLLAT, PRAPË SKA LIBRA

PRITET QË SOT TË FILLOJËSHPËRNDARJA E MATERIALIT SHKOLLOR
Star+ gjate ketyre 3 diteve i eshte drejtuar shkollave te ndryshme te qytetit te Shkodres qofshin ato 9-vjecare apo te mesme per te marre informacion nese ka filluar procesi i shperndarjes se materialit shkollor per vitin shkollor 2014-2015

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA