STILISTËT E VERIUT, PARADË NË SHËNGJIN

MBAHET PËR TË 6 VIT SFILATA “MODA NË FOKUS”
Per te gjashtin vit me radhe, ne plazhin e Shengjinit eshte mbajtur sfilata e modes “Moda ne fokus”.
E mbajtur ne njerin prej resorteve me te bukur te plazhit, sfilata kishte protagoniste 9 stiliste nga Lezha dhe Holta Ramadanin, si e vetmja stiliste nga Shkodra, pjesmarrese ne kete sfilate.

MË PAK TURISTË MË SHUMË TË ARDHURA

BEKTESHI: PËRMIRËSIMI I SHËRBIMIT KA NDIKUAR NË RRITJEN  E TË ARDHURAVE

Jemi ne kulmin e sezonit turistik por gjithashtu drejt fundit te ketij sezoni veror, e megjithe numrin e madh te turisteve qe duken ne qytetin e shkodres sipas drkk Shkoder ka me pak turiste se vitin e kaluar por 5 here me shume te ardhura Sipas Bekteshit permiresimi I cilesise se sherbimit ka qene faktori kryesor qe ka ndikuar ne rritjen e te ardhurave.

KJO ËSHTË MË E BUKURA E MALËSISË

15-VJEÇARJA E LINDUR NË AMERIKË SHPALLET “MISS MALËSIA”
Elizabeta Pëllumbaj eshte vajza me e bukur ne Malesi.
Vajza e lindur ne Amerike, por me origjine nga fshati Dedaj i Komunes Shkrel ne Malesine e Madhe,

KALIMERA POETIKE 2014

2-4 GUSHT MBAHET NË KALANË E ULQINIT AKTIVITETI TRADICIONAL. Me tre te ftuar special, nga Shqiperia, Mali I Zi dhe Kosova, per tre nete radhazi mbahet ne Ulqin Kalimera Poetike.

PËRKUJTOHET 77 VJETORI I VDEKJES SË NDRE MJEDËS

ME KËTË AKTIVITET ÇELET SIPARI I AKTIVITETEVE NE KUADER TE VIZITËS SË PAPËS. 77 vjetori i vdekjes së poetit të njohur, Ndre Mjeda, eshte perkujtuar ne nje aktivitet te vecante me pjesmarrjen e te gjitha trevave shqiptare. Organizatoret e kane kthyer ate ne nje takim mbarekombetar folkloritik me pjesmarrjen e grupeve nga kosova, shqiperia dhe mali i zi. Por ndryshe nga vitet e tjera, "ditet e mjedes" e gjen kete vit kete qender muzeore edhe me rikonstruksionin e plote te shtepise se poetit te madh Ndre Mjeda.

PROJEKTI “RRUGA GASTRONOMIKE”

VAU DEJËSI, KALLMETI DHE GRUEMIRA SË BASHKU PËR ZHVILLIMIN E AGRO - BUJQËSISË .

MARUBI PËR PROMOVIMIN E E TURIZMIT ( Video )

PËRFUNDON PROJEKTI PËR BASHKËPUNIMIN TURISTIK MES SHQIPËRISË DHE MALIT TË ZI .

RRASH KULLAJ, HARROHET KISHA E SHËN GJONIT

NDONËSE MONUMENT KULTURE, ËSHTË LËNË PREJ PA NDËRHYRJE .

DHURO NJË BUZËQESHJE

DITA NDËRKOMBËTARE E MIQËSISË, APEL PËR MIRËKUPTIM DHE SHUARJE KONFLIKTESH .

RIKONSTRUKSIONI I SHTËPISË SË POETIT MJEDA

DREJT PËRFUNDIMIT, SISTEMI I PLOTË I QËNDRËS MUZEORE “NDRE MJEDA”  .

BOTA