BLLOKOHET KANALI VADITËS, UJI DEL NË RRUGË

Kjo është situata në një nga rrugët e fshatit Golem të njësis administrative Rrethina në Shkodër. Prej më shumë se 5 vitesh për shkak...

(VIDEO) QENI NË SHKODËR I LË TË GJITHË PA MEND, “KËRCEN” NËN TINGUJT E...

“Me ken shkodran, tana i ban”, është një shprehje e famshme e qytetit të Shkodrës. Por si duket kjo nuk vlen vetëm për banorët njerëzorë...

(VIDEO) SYTARI: LUTUNI PËR TË VDEKURIT, PËR TË SËMURËT, PËR PRINDËRIT, PËR RININË, KOMBIN...

Myftiu i Shkodrës, Imam Muhamed Sytari ftoi besimtarët të solidarizohen me lutje dhe me të gjitha format legjitime për njerëzit të cilët nuk jetojnë...

PERIFERIA E LAÇIT NË HARRESË, RRUGËT ME GROPA DHE MBETURINA

Rrugë të paasfaltuara e me gropa si dhe mbeturina të hedhura vend e pavend. Kjo është panorama që të sërviret në periferi të qytetit...

KENI BËRË PLANE PËR FUNDJAVËN? MËSONI SE ÇFARË NDODH ME MOTIN TË SHTUNËN DHE...

Gjatë ditës së shtunë dhe të diel në Shqipëri do të ketë mot të qëndrueshëm, duke lënë pas ditët me reshje shiu. Fundjava pritet të...

“MË SHUMË MBËSHTETJE PËR PERSONAT ME AFTËSI NDRYSHE”

Këta janë personat me aftësi ndryshe të cilët mbajtën një koncert në ditët e aktivitetit “Pak Art n’Pedonale” i zhvilluar në Shkodër. E pranishme...

QYTETARËT SHKODRANË KUNDËR RIHAPJES SË BASTEVE ONLINE

Një ditë pasi kryeministri Edi Rama deklaroi se mund të rishikohet mundësia e rihapjes së basteve online, Star Plus ka pyetur qytetarët shkodranë se...

16500 TURISTË VIZITOJNË KALANË E ROZAFËS GJATË GUSHTIT

16500 turistë kanë vizituar kalanë e Rozafës në Shkodër gjatë muajit gusht një numër ky më i lartë krahasuar me të njëjtën periudhë përpara...

PËRDHUNIMI I 11-VJEÇARES NË PRISHTINË, TIRANA NË PROTESTË, QYTETARË DHE PERSONAZHE TË ARTIT BËHEN...

Ka nisur protesta e paralajmëruar në Tiranë, pas ngjarjes së rëndë të raportuar në Prishtinë ku një 11-vjeçare u përdhunua nga pesë persona. Pjesë e...

SHKOLLAT/ PUKA, VAU I DEJËS DHE MALËSIA E MADHE PA TRANSPORT

Mungesa e transportit në shkollat e Pukës dhe në disa shkolla në Vau Dejës janë kthyer në një shqetësim për kryetarin e bashkisë Pukë...

BOTA